Χολαργός – Καβάλα B.C. 86-68

Για την 22η αγωνιστική της Α2 η Καβάλα B.C. ηττήθηκε στην έδρα του Χολαργού με σκορ 86-68 , παραμένοντας στη ζώνη των play-out. Η ομάδα της Ένωσης η οποία παρατάχθηκε με προβλήματα λόγω τραυματισμών παικτών, ήταν ανταγωνιστική μόνο για τα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης, με τη δεύτερη και την τρίτη περίοδο να είναι ”καταστροφικές” (επιμέρους σκορ 25-9 και 30-14). Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα, με την ομάδα του Νίκου Πενταζίδη να το εκμεταλλεύεται και να μειώνει σε κάποιο βαθμό τη διαφορά, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να αποφύγει την 16η ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Παιχνίδι “ζωής” και “θανάτου” την επόμενη αγωνιστική στο ”Αλεξάνδρα Δήμογλου” απέναντι στο Ηράκλειο, μια ομάδα με την οποία η Καβάλα B.C. έχει τους ίδιους στόχους και ισοβαθμεί στη βαθμολογία

Δεκάλεπτα : 18-17,43-26,73-40,86-68

Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 18 (1), Μποχωρίδης 11 (3), Πόπαντιτς 17 (2), Καλλινικίδης 7, Μοτσενίγος 8 (2), Κουτρούλιας 6, Γκιζόγιαννης 11 (2), Κιαπέκος, Τζακόπουλος 8 (2).
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 15 (1), Κελαϊδής 14 (1), Μάζουρτσακ 12 (1), Κουμλέλης 8, Γκέλιος 12 (1), Μανάκας 2, Αναστασάκης, Σκλήβας 5.