ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ- ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 2-1 | Προηγήθηκε αλλά δε μπόρεσε να πάρει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας

Ο Ορφέας αιφνιδίασε το Αγιονέρι και στα πρώτα λεπτά προηγήθηκε με 0-1. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν σε μεγάλο βαθμό αγχωμένοι και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 33`.

Στην επανάληψη ο Σαββελίδης στο 65` έχασε σημαντική ευκαιρία να βάλει και πάλι μπροστά στο σκορ τον Ορφέα. Το Αγιονέρι πίεσε και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελείωνε 1-1, με χτύπημα φάουλ ο Αλμπάνης έκανε το 2-1 στο 90`, λυτρώνοντας τους γηπεδούχους.

Το φιλμ του αγώνα

6` Το 0-1 με πλασέ του Χριστοδουλίδη

33` Ατομική προσπάθεια και πλασέ του Κρυστάλλη αφού κέρδισε και τις κόντρες το 1-1.

65` Ο Σαββελίδης χάνει σημαντική ευκαιρία για τον Ορφέα.

80` Ο Παπαδόπουλος δε βρίσκει στόχο από κοντά.

84` Ο Αλμπάνης χάνει ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

90` Απευθείας χτύπημα φάουλ του Αλμπάνη από μακριά , το 2-1.

92` Με δεύτερη κίτρινη(κόκκινη) αποβάλλεται ο Αϊβάζης.

Διαιτησία: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας), Λεζάης, Σιανίδης (Μακεδονίας).

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Τεντώνης, Γραικός, ΑΛΜΠΑΝΗΣ, X. Λουιζίδης, Αποστολάς, Παπαδόπουλος, Μήτσικας (71΄ Γκέρτσος), Κρυστάλλης (64΄ Μπουζούρας), Στεφανίδης, Πεχλιβάνης (64΄ Καρασίμος), Δημητρακόπουλος.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Παγκάκης, Κεχαγιάς, Ουζούνογλου, Ζουμπούλης, Αϊβάζης, Τσίτσης (72΄ Τριανταφυλλίδης), Βακιρτζής, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ, Θεοδωρίδης (64΄ Σαβελίδης), Παπουτσής (50΄ Δάφτσιος), Κυγάης.