Στα πρώτα 45 λεπτά ο ΑΟΚ κατάφερε να επιβληθεί πλήρως έχοντας πρωταγωνιστές τον Παππά σε ρόλο δημιουργού και τον Παβίσεβιτς εκτελεστή.
Το καλό όμως πρόσωπο του πρώτου ημιχρόνου έμεινε στα αποδυτήρια τα 30 πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά στο φινάλε του αγώνα ο ΑΟΚ κατάφερε να σημειώσει 2 ακόμη γκολ, με τους Ζλατκόφσκι και Παβίσεβιτς.
Ο Παβίσεβιτς πέτυχε χατ τρικ όπως και την 1η αγωνιστική με τη Δόξα Προσκυνητών, όπου και πάλι ο ΑΟΚ είχε πετύχει 5 γκολ.
Ο Εορδαϊκός έπαιξε ανοιχτά από την αρχή του αγώνα αλλά είχε σημαντικά αμυντικά κενά στα πρώτα 45 λεπτά, ενώ στην επανάληψη έδειξε το καλό του πρόσωπο και κυρίως στο ξεκίνημα του ημιχρόνου.
Οι φάσεις του αγώνα
Στο 5` μετά από σέντρα του Παππά, ο Παβίσεβιτς με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0.
Στο 7` ο Παππάς φάνηκε να ανατρέπεται από τον Περπερίδη αλλά ο διαιτητής Τρακαλιάνης, θεώρησε ότι έκανε θέατρο και του έδειξε κίτρινη κάρτα.
Στο 25` και πάλι από τα δεξιά σέντρα του Παππά, κεφαλιά του Παβίσεβιτς και το 2-0.
Στο 35΄με σουτ του Μπλιού από κοντά έγινε το 3-0 μετά από σέντρα του Κυριακίδη.
Στο 52` το 3-1 με εντυπωσιακό σουτ του Ταμπά, στο παραθυράκι της εστίας του Αθανασίου.
Στο 65` όμως αποβλήθηκε ο Δινοβίτσης και ο Εορδαϊκός συνέχισε με 10 παίκτες.
Στο 85` μετά από ανατροπή του Πτηνόπουλου από τον Λιάπτση υποδείχτηκε πέναλτι και ο Ζλατκόφσκι εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών διαμορφώνοντας το 4-1.
Στο 88` ο Παβίσεβιτς με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το 5-1, από σέντρα του Μπαντάνη.
Καβάλα : Αθανασίου, Μπαντάνης, Κυριακίδης, Γιαλούσης, Τουμανίδης, Λαδάκης, Παππάς (53` Δέντσας), Μπάτζιος, Παβίσεβιτς, Μπλιός (70` Ζλατκόφσκι), Μπρατσιάνι (76` Πτηνόπουλος).
Εορδαϊκός: Περπερίδης, Δινοβίτσης, Νικολαϊδης, Σαββίδης, Μπίκος (81` Λιάπτσης), Μπαλίτσας (88` Μυροφορίδης), Βλαδίκας, Τσιχράτζε (46` Καλογιαννίδης), Ιβιτς, Τάμπα, Έντσο.
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής
1ος όμιλος
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΟ Καρδίας 1-1
Δόξα Δράμας – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Νάουσα – Καμπανιακός 1-1
Καβάλα – Εορδαϊκός 5-1
ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου – Δόξα Προσκυνητών 0-0
Μακεδονικός Φούφα – Απόλλων Καλαμαριάς 0-1
Αλμωπός Αριδαίας – Λαγκαδάς 1-2
Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης
Η βαθμολογία στον 1ο όμιλο
1. Δόξα Δράμας 18
2. Απόλλων Καλαμαριάς 15
3. Νέστος Χρυσούπολης 14
4. Λαγκαδάς 13
5. Αλμωπός Αριδαίας 11
6. Καβάλα ΑΟ 11
7. Ορφέας Puma Ξάνθης 10
8. ΑΟ Καρδίας 9
9. Μακεδονικός Φούφα 8
10. Καμπανιακός 7
11. Νάουσα 7
12. Εορδαϊκός 2007 6
13. Απόλλων Παραλιμνίου 6
14. Δόξα Προσκυνητών 5
15. ΑΕ Ποντίων 5
* Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει -3 βαθμούς με απόφαση της ΠΕ/ΕΠΟ
2ος όμιλος
Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας 0-2
Ολυμπιακός Βόλου – Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 3-0
Ρήγας Φεραίος – Αστέρας Πετριτή 3-1
Πιερικός – ΑΕ Καραϊσκάκης 1-1
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΕ Ιστιαίας 1-0
Αμβρακία Κωστακιών – Διαγόρας Σεβαστής 0-1
Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης 0-0
Πύδνα Κίτρους – Νίκη Βόλου 2-1
Η βαθμολογία στον 2ο όμιλο
1. Ολυμπιακός Βόλου 21
2. Διαγόρας Σεβαστής 21
3. ΑΕ Καραϊσκάκης 19
4. Νίκη Βόλου 16
5. Καραϊσκάκης ΑΕ 16
6. Πύδνα Κίτρους 14
7. Τηλυκράτης 2014 12
8. Ρήγας Φεραίος 11
9. Πιερικός 10
10. Εθνικός Φιλιππιάδας 7
11. Θεσπρωτός 6
12. Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 5
13. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 5
14. Αστέρας Πετρίτη 5
15. Αμβρακία Κωστακίων 4
16. Ένωση Απολλώνιου/Ιστιαίας 2
3ος όμιλος
Ερμιονίδα – Τσικλητήρας Πύλου 2-1
Παναχαϊκή – Λουτράκι 2-1
Χαλκίδα – Παναργειακός 2-0
ΠΑΟ Βάρδας – Παναρκαδικός 1-0
Φωστήρας – Αιολικός 1-2
Δόξα Μεγαλόπολης – Αστέρας Αμαλιάδας 2-0
Θήβα – Αχαϊκή 2-0
Ρεπό: Ζευγολατιό
Η βαθμολογία στον 3ο όμιλο
1. Παναχαϊκή 22
2. Παμβουπρασιακός 16
3. Παναρκαδικός 15
4. Ερμιονίδας ΑΕ 13
5. Φωστήρας Αθηνών 11
6. Αιολικός 10
7. Θήβα 10
8. Δόξα Μεγαλόπολης 9
9. Αχαϊκή 7
10. Λουτράκι ΠΑΟ 7
11. Παναργειακός 7
12. ΑΟ Χαλκίς 7
13. ΑΟ Πύλου 7
14. ΑΟ Ζευγολατιού 7
15. Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλου 4
4ος όμιλος
Άγιος Ιερόθεος – Ερμής Ζωνιανών 3-4
Ατσαλένιος – Τριγλία Ραφήνας 1-3
Εθνικός – Πανθηραϊκός 1-0
Ρόδος – Ιωνικός 1-2
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ – Κηφισιά 1-0
Προοδευτική – Ιάλυσος (7/11, 15:00)
Ηλυσιακός – Εργοτέλης 1-2
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας
Η βαθμολογία στον 4ο όμιλο
1. Ερμής Ζωνιανών 19
2. Ιωνικός 18
3. Εργοτέλης 16
4. Ατσαλένιος 15
5. Άγιος Ιερόθεος 15
6. Εθνικός Πειραιά 11
7. Θύελλα Ραφήνας 10
8. Πανθηραϊκός 8
9. ΑΣ Ρόδος 8
10. Ιάλυσος 8
11. ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 7
12. Ηλυσιακός 5
13. Κηφισιάς ΑΕ 5
14. Τριγλία Ραφήνας 5
15. Προοδευτική 4
Μου αρέσει αυτό:
Like Φόρτωση...