Εύκολη νίκη για τον Παναθηναϊκό, 3-0 τον Πανιώνιο

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 3-0 του Πανιωνίου την Κυριακή στο ΟΑΚΑ, πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στο 2020.

Oι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με σουτ του Δώνη, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μακέντα πλάσαρε τον Μάλερμπ, κάνοντας το 2-0 για το «τριφύλλι».

Στο 64ο λεπτό ο Ινσούα διεύρυνε το προβάδισμα του Παναθηναϊκού, ο οποίος δύο λεπτά νωρίτερα έχασε πέναλτι, καθώς ο Μάλπερμπ απέκρουσε την εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη.

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 3-0

Παναθηναϊκός: Διούδης, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ινσούα, Γιόχανσον, Δώνης, Κουρμπέλης, Χατζηγιοβάνης, Ζαχίντ (70′ Κολοβός), Μπουζούκης (73′ Μπεκ) και Μακέντα (73′ Καμπετσής)

Πανιώνιος: Μάλερμπ, Σαραμαντάς, Ντομίνγκες, Δούμτσιος (58′ Μιλόγεβιτς), Σταυρόπουλος, Οικονομίδης, Ρέντζας, Κιάκος, Τσιλούλης, Παπανικολάου (84′ Γρίβας), Μασούρας (20′ λ.τ. Παπαγεωργίου)