2 χρυσά, 1 ασημένιο και 1 χάλκινο για τους νεαρούς Κολυμβητές της Δράμας

Με 4 μετάλλια επέστρεψε από την θεσσαλονίκη η ομάδα των αθλητών του Κολυμβητικού Ομίλου Δράμας. H αγωνιστική ομάδα του Κολυμβητικού  συμμετείχε στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Β. Ελλάδος Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α-Β, Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης στις 13-15 Φεβρουαρίου .

Ο Δραμινός σύλλογος κατέκτησε 4 μετάλλια. Συγκεκριμένα η αθλήτρια Κωνσταντινίδου Φωτεινή κατέκτησε 2 χρυσά στα 400μ Μικτή ατομική και 200μ Μικτή Ατομική και ένα χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Πεταλούδα. Ο Κουμουνδούρος Μάριος ένα ασημένιο μετάλλιο στα 100μ π.ρόσθιο και στις σκυταλοδρομίες 4×200μ ελεύθερο Στην κατηγορία παγκορασίδες Β’ οι αθλήτριες Κωνσταντινίδου Φωτεινή, Βαιτσίδου Ολυμπια, Καλυβίνου Ελένη και Τζημαγιώργη Αναστασία κατέκτησαν την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Οι υπόλοιποι αθλητές , Παπουτσής Κωνσταντίνος, Σίσκος Πασχάλης, Σαμαρά Βασιλεία, Τσακιρίδου Χαρά κατέλαβαν θέσεις μέσα στις οχτώ πρώτες των αγωνισμάτων τους, συναγωνιζόμενοι με αθλητές από όλη τη Β. Ελλάδα.