Ξεκίνησε με νίκη στο πρωτάθλημα η ΑΕΚ, 2-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο

Με νίκη ξεκίνησε η ΑΕΚ στο νέο πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε το Σάββατο με 2-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο.

Στο 68ο λεπτό ο Λιβάγια άνοιξε το σκορ για τον «δικέφαλο». Μετά από κόρνερ του Μάνταλου ο Κροάτης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κνετ.

Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Ντίας από τον Τσιγκρίνσκι. Πάντως ο Τσιντώτας, μετά τον τελικό Κυπέλλου, έπιασε και πάλι το πέναλτι, κρατώντας το προβάδισμα για την ομάδα του.

Στο 87ο λεπτό οι κιτρινόμαυροι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λιβάγια να δίνει ασίστ στον Μάνταλό, ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0 για την «Ένωση».

Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-2

Γκολ: 68′ Λιβάγια (ΑΕΚ), 87′ Mάνταλος (ΑΕΚ)

Κίτρινες: Χνιντ (ΑΕΚ), Σβάρνας (ΑΕΚ), Καρασαλίδης (Παναιτωλικός), Λιβάγια (ΑΕΚ), Ολιβέιρα (ΑΕΚ), Παουλίνιο (ΑΕΚ), Τσιγκρίνσκι (ΑΕΚ)