ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Νίκη για την Δόξα Δράμας απέναντι στον ΑΟ Καβάλας με 2-1

Μεγάλη νίκη εντός έδρας πέτυχε η Δόξα Δράμας απέναντι στην «αδιάφορη» ομάδα του ΑΟ της γειτονικής πόλης της Καβάλας  με 2-1. Η Δόξα κατάφερε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης να προηγηθεί με τον Περικλή Μπουσινάκη, κάνοντας το 1-0 στο 16 λεπτό. Ενώ στο 45′από  εκτέλεση φάουλ του Μελισσόπουλου και την αδράνεια των αμυντικών της Δόξας περιοχή ο Γιώργος Λίτσκας με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο γκόλ και η «λύτρωση» για την Δόξα ήρθε στο τέλος του δευτέρου στο 90’, μετά από  σέντρα του Παπαζαχαρία, ο Πινδώνης με κεφαλιά στέλνει την στα δίχτυα του Συριτούδη.

Τελικό σκορ Δοξα Δράμας Α.Ο. Καβάλας 2-1.

Οι συνθέσεις:

ΔΟΞΑ: Προπονητής Τζαναβάρας, Σικαλιάς Παγώνης Βιτλής Μκρτσιάν Λαδάκης Δουκάκης Πινδώνης Μπουσινάκης Ιότι Παπαζαχαρίας Παβίσεβιτς

Αναπληρωματικοί: Παπαζούδης Ιγκορ Καρλόπουλος Ρεβυθόπουλος Μαρκόπουλος Καράδαης Παναγιωτούδης

ΚΑΒΑΛΑ: Προπονητής Διγκόζης, Συριτούδης Κυριακίδης Καλλιβωκάς Τέλλος Μπαντάνης Σταματόπουλος Κεφαλάς Κυζιρίδης Πτηνόπουλος Μελισσόπουλος Λίτσκας

Αναπληρωματικοί: Παπαδόπουλος Προύντζος Ζαρωτιάδης Αθανασίου Παναγιωτόπουλος Τζιτζιράκος Τουμανίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δραγάτης / Γούτας- Μαλανδρής (Χαλκιδικής)