ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Καρδίτσα – Γ.Σ. Ελευθερούπολης 81 – 69 | Έπεσε λόγω… Μπουρούση ο ΓΣΕ

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης έπεσε στα τελευταία λεπτά στη «μάχη» που έδωσε στην Καρδίτσα απέναντι στον πρωτοπόρο και αήττητο της βαθμολογίας με 81-69.

Με επιμέρους 17-2 στα τελευταία 5.5 λεπτά λόγω Μπουρούση

Όταν βρίσκεσαι στην έδρα του πρωτοπόρου και αήττητου της βαθμολογίας και είσαι μπροστά στο σκορ, στα μέσα της 4ης περιόδου, με 2 πόντους έχει βάσιμες ελπίδες ότι μπορείς να κάνεις την έκπληξη. Όταν ο αντίπαλος όμως παίκτες της κλάσης του Γιάννη Μπουρούση, τότε τα πράγματα… δυσκολεύουν! Ο ΓΣΕ δέχτηκε στα τελευταία 5.5 λεπτά του αγώνα ένα επιμέρους 17-2 από την Καρδίτσα και τον Μπουρούση και έτσι γνώρισε την ήττα με 81-69!

Δεκάλεπτα: 17-18, 33-43, 55-54, 81-69

Καρδίτσα (Λιόγας): Γράβας 13 (1), Τσιλούλης 16, Καρράς 1, Μπουρούσης 21, Κακλαμάνος 1, Σπυριδονίδης 7 (1), Χάλαρης 6, Ντράσκοβιτς 8, Tσούκας 4, Αλεξιάδης, Βεργίνης 4, Πεφάνης.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τουντζιαράκης 12, Ναούμης 6 (2), Γοργόνης 5, Παπαδόπουλος 5, Δ. Ερμείδης 4, Σκουλίδας 4 (1), Π. Ερμείδης 20 (6), Πάτρας, Τζόρτζεβιτς-Μαρίνκοβιτς 13.