Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα 56-63

Η Καβάλα πέρασε με 63-56 από το Λαγκαδά απέναντι στον Ερμή και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα με απόσταση ασφαλείας, ενώ μόνο δεύτερο είναι το Ψυχικό που νίκησε το Φίλιππο Βέροια.

Ακάθεκτη συνέχισε η Ενωση Κλαθοσφαίρισης Καβάλας την πορεία της στο πρωτάθλημα της Α2. Η ομάδα του Γιάννη ΤΖήμα είχε απο την αρχή του παιχνιδού των έλεγχο. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά απέκτησε διψήφιο νούμερο, ωστόσο στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν γεγονός που το κατάφεραν. Η Καβάλα όμως έδειξε χαρακτήρα και έφυγε με το ρόζ φύλλο αγώνα απο τον Λαγκαδά.

Τα δεκάλεπτα: 10-16, 23-33, 43-55, 56-63

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Μύθου): Καϊκλής, Ελευθεριάδης,  Θεοδωράκος 11 (3), Ακεψιμαΐδης, Βενετίδης, Παρίτσης 16 (3), Μπένας 2, Νότης,  Σαμαράς 7, Καλογιαννίδης 3, Μανούσος 17, Πιλκούδης.

ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κρστέφσκι 3,  Καράμπουλας 9  (1), Τότσιος 20 (3), Καλαμπάκας, Κατσαρές 3, Καραποστόλου 4 (1), Αγγελακόπουλος 7 (1), Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 11, Βελισσαρίου 2, Καλαϊτζίδης 4.