ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Εορδαϊκός – Καβάλα 0-4: Πρώτο διπλό μετά από…δέκα μήνες

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα (τελευταίο διπλό το Μάϊο του 2016 απέναντι στη Δόξα Δράμας), πανηγύρισε η ομάδα της Καβάλας. Το συγκρότημα του Άγγελου Διγκόζη επικράτησε στην Πτολεμαϊδα του Εορδαϊκού με 0-4, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής, του πρώτου ομίλου, του πρωταθλήματος της Football League 2. Ο ΑΟΚ ”καθάρισε” το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα σε διάστημα πέντε λεπτών, με τέρματα των Λίτσκα, Τζιτζιφάκου και Μελισσόπουλου, στο 23ο,25ο και 28ο λεπτό αντίστοιχα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Μελισσόπουλος δώδεκα λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης.