Ήττα-αποκλεισμός στις λεπτομέρειες για τους Πάνθηρες Καβάλας

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, οι Πάνθηρες Καβάλας γνώρισαν την ήττα στις λεπτομέρειες με 59-56 από τον Άρη Θεσσαλονίκης και αποκλείστηκαν από την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι δυο ομάδες πήγαν μαζί στο σκορ σε όλο το α’ ημίχρονο, όμως από τα μέσα της γ’ περιόδου μέχρι και τα μέσα της δ’ περιόδου οι φιλοξενούμενες έδειξαν μεγαλύτερη συγκέντρωση και έφτασαν να έχουν προβάδισμα σε διψήφιο αριθμό πόντων, οι Καβαλιώτισσες όμως έβγαλαν αντίδραση και πραγματοποίησαν σπουδαία επιστροφή στο σκορ χωρίς όμως δυστυχώς να καταφέρουν να πετύχουν την ολική ανατροπή.

Τα Δεκάλεπτα: 17-17, 11-13 (28-30), 12-18 (40-48), 16-11 (56-59)

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΟΣ

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Ιωακειμίδου, Φραγκάκη, Κεσσεσίδου 8, Τζιαμπάζη 9(3), Μουταφίδου, Απούλτση, Αργυρού, Κελεμένη 17(2), Γιαχολάρι, Σπανίδου 2, Παναγιωτίδου 11, Τουρετζόγλου 9.

Αρης (Συρόπουλος): Ατζέμη, Παρακέντε 2, Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 8, Τσιαρσιώτη 3(1),Τσαμπούρη 15(4), Κουμαντσιώτου 4, Παπαιωάννου 8, Παπαχρήστου, Ευφραιμίδου, Μιχαηλίδου 12, Βλάχου 5.

Πηγή: kavalapoint.gr