Ο Πανθρακικός προβιβάστηκε στην Γ’ Εθνική

Μετά από πέντε δύσκολα χρόνια, ο Πανθρακικός επιστρέφει στις εθνικές κατηγορίες! Πριν λίγα λεπτά επικράτησε εντός έδρας της Προσοτσάνης Δράμας, εξασφαλίζοντας την άνοδο του στη Γ’ Εθνική.

Οι πράσινοι μπήκαν στο ματς και χρειάζονταν μόνο ένα βαθμό για την άνοδο, ωστόσο από την πρώτη στιγμή φάνηκε πως οι ορέξεις τους ήταν επιθετικές. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν γρήγορα να ανοίξουν το σκορ και το ματς στο ημίχρονο είχε ήδη καταλήξει… φιέστα ανόδου, με σκορ ημιχρόνου 5-0.

Το ΔΑΚ γέμισε για τη στήριξη της ομάδας, υπό το σύνθημα όλη η πόλη μια ομάδα. Πλήθος φιλάθλων, αρκετοί εκ των οποίων τα τελευταία χρόνια είχαν απομακρυνθεί από την ομάδα, καθώς επίσης πολιτικοί, αυτοδιοικητικοί και παράγοντες του αθλητισμού βρέθηκαν στο γήπεδο για να στηρίξουν με το χειροκρότημα και την παρουσία τους.