ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός θα δώσουν τις τελικές μάχες για την πρόκριση, στα παιχνίδια τους για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα υποδεχθεί στην Τούμπα την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και θέλει μόνο τη νίκη, για να ελπίζει σε πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Ακόμη πιο δύσκολο είναι το έργο του Ολυμπιακού, ο οποίος θέλει επίσης μόνο τη νίκη στο ματς στο Καραϊσκάκη κόντρα στη Μίλαν.
Από εκεί και πέρα, το αποψινό πρόγραμμα περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως της Βιγιαρεάλ με τη Σπαρτάκ Μόσχας και της Σεβίλλης με την Κράσνονταρ.
Το πρόγραμμα:
Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου
1ος Όμιλος
22.00 Λουντογκόρετς – Ζυρίχη
22.00 ΑΕΚ Λάρνακας-Λεβερκούζεν (COSMOTE SPORT 8 HD)
Βαθμολογία
Λεβερκούζεν (11-8) 10
Ζυρίχη (6-5) 9
ΑΕΚ Λάρνακας (5-7) 5
Λουντογκόρετς (4-6) 3
2ος Όμιλος
22.00 Λειψία-Ρόζενμποργκ (COSMOTE SPORT 6 HD)
22.00 Σέλτικ-Σάλτσμπουργκ (COSMOTE SPORT 5 HD)
Βαθμολογία
Σάλτσμπουργκ (15-5) 15
Σέλτικ (5-6) 9
Λειψία (8-7) 6
Ρόζενμποργκ (3-13) 0
3ος Όμιλος
22.00 Σλάβια Πράγας-Ζενίτ (COSMOTE SPORT 9 HD)
22.00 Κοπεγχάγη – Μπορντό
Βαθμολογία
Ζενίτ (6-3) 11
Σλάβια Πρ. (2-3) 7
Κοπεγχάγη (3-4) 5
Μπορντό (5-6) 4
4ος Όμιλος
22.00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ
22.00 Σπάρτακ Τρνάβα – Φενέρμπαχτσε
Βαθμολογία
Ντιναμό Ζ. (11-3) 13
Φενέρμπαχτσε (7-6) 8
Σπάρτακ Τρνάβα 5 (3-7) 4
Άντερλεχτ (2-7) 2
5ος Όμιλος
22.00 Άρσεναλ-Γκάραμπαγκ (COSMOTE SPORT 7 HD)
22.00 Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Βόρσκλα
Βαθμολογία
Άρσεναλ (11-2) 13
Σπόρτινγκ Λ. (10-3) 10
Βόρσκλα (4-10) 3
Καραμπάχ (2-12) 3
6ος Όμιλος
22.00 Ντουντελάνζ-Μπέτις (COSMOTE SPORT 4 HD)
22.00 Ολυμπιακός-Μίλαν (COSMOTE SPORT 3 HD)
Βαθμολογία
Μπέτις (7-2) 11
Μίλαν (11-6) 10
Ολυμπιακός (8-5) 7
Ντουντελάνζ (3-16) 0
7ος Όμιλος
19.55 Ραπίντ Βιέννης-Ρέιντζερς (COSMOTE SPORT 6 HD)
19.55 Βιγιαρεάλ-Σπαρτάκ Μόσχας (COSMOTE SPORT 5 HD)
Βαθμολογία
Βιγιαρεάλ (10-5) 7
Ραπίντ Β. (5-9) 7
Ρέιντζερς (8-7) 6
Σπαρτάκ Μ. (8-10) 5
8ος Όμιλος
19.55 Λάτσιο-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (COSMOTE SPORT 7 HD)
19.55 Μαρσέιγ – Απόλλων Λεμεσού
Βαθμολογία
Άιντραχτ Φρ. (15-4) 15
Λάτσιο (8-9) 9
Απόλλων Λεμ. (7-10) 4
Μαρσέιγ (5-13) 1
9ος Όμιλος
19.55 Γκενκ – Σάρπσμποργκ
19.55 Μπεσίκτας-Μάλμε (COSMOTE SPORT 8 HD)
Βαθμολογία
Γκενκ (10-8) 8
Μπεσίκτας (9-10) 7
Μάλμε (6-6) 6
Σάρπσμποργκ (8-9) 5
10ος Όμιλος
19.55 Ακχισάρ- Σταντάρ Λιέγης
19.55 Σεβίλλη-Κράσνονταρ (COSMOTE SPORT 9 HD)
Βαθμολογία
Κράσνονταρ (8-5) 12
Σεβίλλη (15-6) 9
Σταντάρ Λ. (7-9) 9
Ακχισάρ (4-14) 0
11ος Όμιλος
19.55 Ντιναμό Κιέβου – Γιάμπλονετς
19.55 Ρεν – Αστάνα
Βαθμολογία
Ντιναμό Κ. (10-6) 11
Αστάνα (7-5) 8
Ρεν (5-8) 6
Γιάμπλονετς (4-7) 2
12ος Όμιλος
19.55 Βίντι-Τσέλσι (COSMOTE SPORT 4 HD)
19.55 ΠΑΟΚ-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (COSMOTE SPORT 2 HD)
Βαθμολογία
Τσέλσι (10-1) 15
ΜΠΑΤΕ (5-7) 6
Βίντι (3-5) 6
ΠΑΟΚ (4-9) 3
Μου αρέσει αυτό:
Like Φόρτωση...